Düğün Günü Başınıza Gelebilecek Aksilikler Alınabilecek Tedbirler

  • Anasayfa
  • Blog
  • Düğün Günü Başınıza Gelebilecek Aksilikler Alınabilecek Tedbirler
Düğün Günü Başınıza Gelebilecek Aksilikler Alınabilecek Tedbirler

Düğün Günü Başınıza Gelebilecek Aksilikler Alınabilecek Tedbirler

  • 19 Ara 2018

Düğün Günü Başınıza Gelebilecek Aksilikler Alınabilecek Tedbirler


Düğün Günü Herşeyi En ince detayına kadar planladığımızı düşünsekte; Mutlaka gözümüzden kaçan ufak tefek ama sizi üzebilecek detaylar olabiliyor.
Bu detayların hepsi Düğünlerde çiftlerimizin başına gelen tecrübelerden derledik;

1-Kesinlikle Gelinlik en başa yazmamız gereken gelinlik olayı sizde hakverirsinizki sakınılan göze çöp batar misali , düğün gününüzde birçok badire atlatabiliyor.
Bişey içerken üzerine bişey damlayabiliyor, yada hareket ederken bi yeri sökülebiliyor bunun İçin mutlaka çantanıza iğne iplik, leke sökücü mendil hatta yedek fermuar bile bulundurmanda fayda var.

2-Düğün gününüz en eğlenceli en özel gününüz olduğu kadar en duygusal da gününüz olduğunu asla ve asla unutmayın duygusal anlarınızda gözünüzden dökülecek yaşlar makyajınızı tazelemenizi gerektirebilir.
O yüzden mutlaka iyi bir makyaj çantası yanınızda olsun (Hatta bir düğünde kirpik yapıştırıcısı varmı diye soran bir gelinimiz olmuştu. ) Biz mekan olarak hazırlıklı olsakta böyle konulara sonuçta herkesi ben evlendirmiyorum.

3-Diyelim ki Düğün günü yağmur yağdı karşınızda sizi bereket berekettir diye kandırmaya çalışan işletmecilere kanmayın özellikle açık alanda yapıyorsanız düğününüzü mutlaka mekanın önlemlerini önceden sorun ve arabanıza bir adet şemsiye koymayı unutmayın.

4-Kendi Düğününe Geç Kalma
Kapıda düğün başladıkdan sonra bir saat gelin damat beklediğimi bilirim. Kuaför, fotoğraf , konvoy , kız alma merasimi gibi olaylar bide trafiği düşününce size ciddi zaman kaybetirebilir.
Saat programını çok iyi yap en az yarım saat erkenden mekana varabilecek şekilde ayarlamanı yapmanı tavsiye ederim.

5-Mutlaka 2 Adet Gelin çiçeğin olsun
Birini sevdiklerin için feda ederken ; Diğeri seninle ömür boyu hatıra olarak kalacağını unutma.
Gelin çiçeği gitti diye çok üzülen çiftle karşılaştım.

6-Topuklu Ayakkabılara Dikkat
Yürümekte bile zorlandığın Kalem topuklu ayakkabıların yanına babet bir ayakkabı mutlaka koy , Yoksa herkes eğlenirken kös kös gazeboda oturmak zorunda kalabilirsiniz.

7-Düğün Günü Gelin Arabasının önünü kesen teröristler, Bu olay özellikle çiftlerimizin karnını ağırtan çok önemli detaylardan bir tanesi aracı genellikle damat beylerin kullanmamasını tavsiye etsekte gelin arabasını kim kullanırsa kullansın sakin,sabırlı ve en önemlisi araç kullanmayı iyi bilen birisi olmasına önem vermenizi tavsiye ederim.

Unutmaki ne kadar önlem alırsan al ufak aksilikler her organizasyon da olabilir.
En güzel günün olduğunu unutma pozitif ol pozitif çağır bol eğlen hatta eğlencenin dibine vur.

 

Emre Akdere

Düğün Planlama Uzmanı

Vipgardenkırdüğünü Sahibi